Infiniti Project Black S – dzieło sztuki w seryjnej produkcji?

• Czerwiec 19, 2017 • Aktualności, Polecane, Q60 Project Black SKomentarzy (0)526

Pin It

Infiniti_Black-S_Pirelli

Podczas salonu motoryzacyjnego w Genewie oraz targów Poznań Motor Show podziwialiśmy piękne i drapieżne Infiniti Project Black S. Zastanawialiśmy się wtedy, czy ten koncept wejdzie do seryjnej produkcji, czy pozostanie tylko dziełem sztuki i niespełnionym marzeniem. Wiadomości jakie do nas docierają pozwalają sądzić, że Project Black S wyjedzie jednak na drogi publiczne.

Możemy tak wnioskować z kolejnego kroku na drodze do celu. Kroki łatwiej stawia się w idealnie dopasowanych butach, zatem INFINITI kolejny krok wykonuje wespół z firmą Pirelli, która wyposażyła Black S w opony P Zero Coloured Edition, gdzie – podobnie jak w F1 – kolorowe oznakowania na ściankach bocznych odpowiadają strategii perfekcyjnego dopasowania Pirelli.

INFINITI - Project Black S - 6 March 2017-www

Nie jest to ot takie sobie wyposażanie w opony, bowiem INFINITI i Pirelli ogłosiły formalne partnerstwo w przedsięwzięciu „Project Black S”. Zaangażowanie Pirelli – oficjalnego dostawcy opon dla Formuły 1 – polega na zaprojektowaniu i wykonaniu opon, skonstruowanych specjalnie i wyłącznie dla Projektu Black S.

O wadze jakości ogumienia dla przeniesienia napędu i trakcji, a więc dla frajdy z emocjonującej, a bezpiecznej jazdy, nie musimy w tym miejscu przypominać. Nie sposób zatem przecenić znaczenia opon podczas testowania, jak w przełomowym projekcie Black S sprawdza się wyczynowy zespół napędowy typu hybryd – skonstruowany we współpracy z Renault Sport Formula One Team – i jak znacząco może on poprawić osiągi i dynamikę INFINITI Q60. Tym bardziej, że dzięki zaangażowaniu w sporty motorowe, a szczególnie w F1, Pirelli wciąż przecież staje przed wyzwaniami opracowywania opon do samochodów wyróżniających się zarówno wyjątkowymi osiągami, jak i ekstremalną aerodynamiką. Właśnie dlatego firma o znanym sportowym DNA została wybrana do zagwarantowania najlepszego połączenia wydajności i bezpieczeństwa. Ich doświadczenie i wiedza w dziedzinie ogumienia uczyni ten projekt nie tylko bardziej kompletnym, ale też jeszcze bardziej ekscytującym.

„Zaangażowanie się kolejnego wielkiego gracza ze świata F1 to dowód, jak wielkie zainteresowanie wzbudza Projekt Black S . Spowoduje ono, że jeszcze bardziej skupimy się na wyjątkowych osiągach” – skomentował Tommaso Volpe, dyrektor INFINITI Global Motorsport. Także dla Pirelli to szczególna płaszczyzna współpracy, ponieważ włoska firma zainteresowała się Projektem Black S jako prawdziwą próbą transferu technologii wyścigowej na drogi publiczne. „Project Black S fascynował nas od samego początku, od czasu gdy INFINITI zaprezentowało go na genewskim salonie samochodowym. Ponieważ jest innowacyjnym transferem najnowocześniejszych technologii, po prostu uznaliśmy, że musimy się przyłączyć”  – powiedział Paul Hembery dyrektor Pirelli Motorsport .

Pozostaje nam niecierpliwe wyczekiwanie na kolejne odsłony projektu Black S i może też zapowiedzi nowych – nie tylko premium, ale też unikatowych – poziomów konfiguracji i specyfikacji samochodów INFINITI.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O MODELU

INFINITI PROJECT BLACK S

Pin It

Zapytaj o oferte

Jestem zainteresowany:
Oświadczam, iż zapoznałem się z Informacją zawartą poniżej....więcej oraz wyrażam zgodę na: przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych i statystycznych w celu zapewnienia bezpieczeństwa produktów lub w celu przeprowadzania badań jakości produktów i usług oferowanych przez IP SPÓŁKA Z OGRANICZONA ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA.

ZOBACZ SAMOCHODY DOSTĘPNE OD RĘKI

Podobne wpisy