Infiniti Day – relacja ze spotkania z Matthew Weaverem

• Kwiecień 27, 2017 • Aktualności, PolecaneKomentarzy (0)515

Pin It

Piękno zawsze się obroni, nawet w sztuce użytkowej – ta myśl przyświecała wrocławskiej wizycie Matthew Weavera, szefa europejskiego studia designu INFINITI. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w spotkaniach z designerem i swoją dociekliwością wyrażoną trafnymi pytaniami skłonili go do interesujących wynurzeń. Duże zainteresowanie mediów tym nietypowym spotkaniem (jak na branżę motoryzacyjną) oraz długie, nieplanowane wcześniej dyskusje Matta z uczestnikami, utwierdziły organizatorów w przekonaniu, że warto zapraszać ciekawych ludzi, którzy tworzą przyszłość motoryzacji.

– Lubimy księgowych INFINITI, bo specjalnie nas nie ograniczają – ocenił najbardziej newralgiczny aspekt projektowania samochodów Matt Weaver. Jego zdaniem piękno obroni się nawet przed zakusami księgowych, jak często w uproszczeniu określa się pracowników działów finansowych, którzy mają inne niż designerzy determinanty.  Ja mam to szczęście, że działy odpowiedzialne za koszty w INFINITI są w pełni przekonane do znaczenia stylu i piękna w DNA marki – podkreślił Matt Weaver. Dlatego marzcie i twórzcie,  żebyście mogli cieszyć się takimi produktami finalnymi jak my – powiedział do studentów wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, którym życzył także by realizacja ich artystycznej wizji i pasji natrafiała na jak najmniej przeszkód.

Spotkania ze środowiskiem akademickim stolicy Dolnego Śląska były najważniejszymi punktami wizyty Matta Weavera w Polsce. Podczas pobytu w ASP miał on okazję zapoznania się z dokonaniami Katedry Wzornictwa oraz pracami studentów. Designer z osiągnięciami – współtwórca samochodu Nissan Qashqai, który zapoczątkował segment crossoverów, a także wielokrotnie już nagradzanego za styl INFINITI Q60 – nie krył uznania dla projektów wrocławskich wykładowców i studentów.

Podczas drugiej części wrocławskiej wizyty, już w Centrum INFINITI Wrocław, mówiąc o pracy przy najnowszym dziele marki, jakim jest Project Black S, Matt Weaver przyznał, że trudno było stylistycznie redefiniować, praktycznie od nowa, tak piękny i klasyczny w liniach model coupe, jakim jest Infiniti Q60, ale udało się i dziś on oraz jego zespół może być z całego efektu i poszczególnych elementów dumny. Tym bardziej, że przecież podlegają one wyjątkowo ścisłemu reżimowi technologicznemu.

Właśnie podporządkowanie rygorom wynikającym zarówno z każdego aspektu projektowania funkcjonalnego obiektu, który – jak samochód – musi zapewniać i bezpieczeństwo, i odpowiednie własności aerodynamiczne, a także uwarunkowania determinowane technologią produkcji stanowią zdaniem Matta Weavera największe wyzwanie dla projektantów. Tu przecież każda linia, każda krzywizna ma swoją funkcję – mówił. – Ale może właśnie to wyzwanie czyni naszą pracę jeszcze bardziej pasjonującą – zadumał się.

Piszą o nas:

ONET – relacja ze spotkania z Matthew Weaverem

Głos Wielkopolski – relacja video

News Auto

Wyborcza.pl

Project Automotive

Pin It

Zapytaj o oferte

Jestem zainteresowany:
Oświadczam, iż zapoznałem się z Informacją zawartą poniżej....więcej oraz wyrażam zgodę na: przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych i statystycznych w celu zapewnienia bezpieczeństwa produktów lub w celu przeprowadzania badań jakości produktów i usług oferowanych przez IP SPÓŁKA Z OGRANICZONA ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA.

ZOBACZ SAMOCHODY DOSTĘPNE OD RĘKI

Podobne wpisy