Infiniti Q30 z asystentem parkowania – tylko nie mów na mnie “gadżet”

• Kwiecień 18, 2017 • Infiniti Q30, Modele, Polecane, Porady, WideoKomentarzy (0)1529

Pin It

Myślisz, że asystent parkowania to tylko zwykły gadżet? Masz rację, to gadżet, ale nie jest zwykły, bo ułatwia życie w mieście. W przypadku samochodów Infiniti tak właśnie jest. Nasi klienci docenili rewelacyjny system wyszukiwania miejsca parkingowego, który w połączeniu z idealną sterownością i zaawansowaną technologią czyni parkowanie w mieście niebywale prostym manewrem.

Przypomnij sobie – adres w nawigacji wpisany, najkrótsza droga z omijaniem korków zatwierdzona, jedziesz. O, jest krótsza droga, zaoszczędzisz trzy minuty. Warto, zatwierdzasz. Ostatni zakręt, nawigacja mówi w końcu: “miejsce docelowe jest po prawej stronie”. I rozczarowanie, bo na pierwszy rzut oka nie ma gdzie zaparkować. Jeśli teraz nie użyjesz “gadżetu”, to możesz polegać wyłącznie na swoich zmysłach, które i tak są zajęte, dookoła tyle się dzieje. Robi się nerwowo, nagle uświadamiasz sobie – o, chyba było miejsce, z tamtej strony też, ale nie wiem czy wystarczająco duże. Hamujesz, patrzysz w lusterko, bo z tyłu ktoś jedzie, z boku wybiega przechodzień. Miejska codzienność.

Kierowcy Infiniti Q30, kompaktowego samochodu klasy premium, nie panikują na dźwięk komunikatu oznajmiającego przybycie do celu. Mogą wtedy użyć asystenta parkowania, który wykorzystuje aż dwanaście czujników w celu określenia, czy miejsce obok którego właśnie przejedziesz, nadaje się do zaparkowania. Jeśli i Ty je zaakceptujesz, to samochód automatycznie wykona manewry, dzięki którym bezpiecznie zaparkuje. Sprawdzi otoczenie za pomocą panoramicznej kamery 360°, ułatwiającej parkowanie (AVM — Around View® Monitor),a Tobie pozostanie tylko obsługa pedałów gazu i hamulca. Infiniti Q30 zajmie się resztą — nawet gdy w grę wchodzi parkowanie równoległe lub tyłem. Proste? Nerwy i czas zaoszczędzone.

Coś jeszcze? – Jasne. Infiniti Q30 zaopatrzony jest w cztery kamery, które zapewniają nie tylko niespotykaną widoczność, ale i zwiększają bezpieczeństwo. Podczas parkowania sytuacja cały czas monitorowana jest przez czujniki i w razie wykrycia za autem lub w jego pobliżu nieruchomego lub ruchomego obiektu (MOD — Moving Object Detection), włączany jest alarm dźwiękowy, a wtedy obraz z właściwej kamery wyróżniany jest na wyświetlaczu, aby zwrócić uwagę na kierunek, z którego pochodzi zagrożenie. Jeśli dodamy do tego kamerę panoramiczną 360° (AVM — Around View® Monitor), to zyskujemy całkiem nowe spojrzenie na otoczenie samochodu. To znacznie ułatwia parkowanie, więc bez stresu i z łatwością wykonasz manewry nawet w bardzo ograniczonych przestrzeniach.

Umów się na jazdę próbną i wypróbuj Infiniti Q30, a już nigdy nie powiesz, że asystent parkowania, to tylko zwykły gadżet.

Pin It

KALKULATOR OFERTY FINANSOWEJ

Sprawdź również ofertę
na pozostałe modele

 • Q30

  Samochód kompaktowy klasy premium.
 • QX70

  Budząca szacunek siła dużego crossovera.
 • Q50

  Doskonały technicznie, sportowy sedan.
 • Q60

  Sportowe coupe klasy premium.

Infiniti Q30 1,5d Sport 6MT 5DRRata finansowa netto: 880 zł


Jesteś zainteresowany wybraną ofertą?

Chcesz uzyskać dodatkowe informacje na temat naszej oferty? Wypełnij Formularz, a nasz konsultant skontaktuje sie z Tobą i przedstawi ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb.

Zapytaj o oferte

Powyższa kalkulacja zostanie dołączona automatycznie do Twojego zapytania. Oświadczam, iż zapoznałem się z Informacją zawartą poniżej....więcej oraz wyrażam zgodę na: przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych i statystycznych w celu zapewnienia bezpieczeństwa produktów lub w celu przeprowadzania badań jakości produktów i usług oferowanych przez IP SPÓŁKA Z OGRANICZONA ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA.

ZOBACZ SAMOCHODY DOSTĘPNE OD RĘKI

Podobne wpisy