Dobry samochód wiosnę czyni…

• Marzec 22, 2017 • Aktualności, Infiniti Q50, Polecane, WideoKomentarzy (0)1114

Pin It

Być może jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale z samochodem jest inaczej. Z dobrym samochodem. Nie chodzi oczywiście o to, że kiedy przez park przejedzie hybryda Q50 albo Q70, to trawa na trasie przejazdu się zazieleni, a stokrotki zakwitną. Chodzi o wiosnę w sercu. Specjalistyczne badania dowiodły, że przejażdżka Infiniti może powodować ekscytację na poziomie notowanej w stanach zakochania na początku wiosny!

INFINITI postanowiło sprawdzić, czy można poczuć wiosnę w efekcie prowadzenia jednego z modeli marki. W przyjemnym badaniu wzięło udział sto osób. Przyjemnym, bo polegającym na prowadzeniu na torze wyścigowym najbardziej seksownego sedana INFINITI – modelu Q50S Sport. Czujniki elektroencefalografu badały sygnały EEG, by zmierzyć stan pobudzenia kierowcy podczas prowadzenia tego ponadczterystukonnego samochodu. Eksperci z Emotiv Inc., międzynarodowej firmy bioinformatycznej opracowującej przenośne urządzenia EEG, otrzymali zadanie przełożenia neuronowych reakcji kierowców na naukowo mierzalny model behawioralny o nazwie Hebbian-Yerkes-Dodson i analizy wyników.

SPRAWDŹ listę samochodów INFINITI dostępnych „od ręki”

Testy mogły ukazać całą paletę nastrojów – od braku zaangażowania, przez odczucie niewielkiej obawy, czy poważnej ekscytacji aż po stany lękowe. W rzeczywiście uzyskane wyniki były zdecydowanie bliższe stanowi, naukowo określanemu mianem „gorączki wiosennej”, a po naszemu po prostu „wiosennej radości”, niż ktokolwiek w INFINITI mógł się spodziewać. Najprościej mówiąc – sama radość i żadnych smuteczków – to odczucia kierowców, którzy mogli cieszyć się potencjałem samochodu na torze, nie będąc narażonymi na czynniki rozpraszające, a więc radość zakłócające.

Poziom ekscytacji odczuwany za skórzaną kierownicą INFINITI osiągnął aż czterokrotnie wyższy poziom niż w przypadku kierowców przechodzących badania kontrolne na symulatorze auta wyścigowego; poziom tak wysoki, jak ten notowany w stanach zakochania na początku wiosny! W dodatku zaobserwowano bardzo silny efekt „after-glow” (utrzymujący się po zaprzestaniu działania czynnika). Po zakończeniu jazdy testowej, kierowcy długo pozostawali niemal równie podekscytowani, jak w trakcie testów.

Wszystko to potwierdza coś, co od dawna uważano w INFINITI za pewnik – a mianowicie, że zapewnienie optymalnej ekscytacji i optymalnych osiągów są jak doprawienie prowadzenia samochodu pikantnymi przyprawami (może nawet afrodyzjakami), a w efekcie budowaniem wiosennie radosnego nastroju.

Pin It

Zapytaj o oferte

Jestem zainteresowany:
Oświadczam, iż zapoznałem się z Informacją zawartą poniżej....więcej oraz wyrażam zgodę na: przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych i statystycznych w celu zapewnienia bezpieczeństwa produktów lub w celu przeprowadzania badań jakości produktów i usług oferowanych przez IP SPÓŁKA Z OGRANICZONA ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA.

ZOBACZ SAMOCHODY DOSTĘPNE OD RĘKI

Podobne wpisy