Funkcjonalności INFINITI Q30 – bądź gotowy na to, czego nie widać

• Marzec 1, 2017 • Infiniti Q30, Modele, Porady, WideoKomentarzy (0)1755

Pin It

Bezpieczeństwo jest jednym z priorytetów Infiniti, dlatego cały czas wdrażamy nowe technologie, które są dla kierowcy jak dodatkowy zmysł – pozwalają sięgać tam, gdzie wzrok nie sięga. Przykład? Czy można wykryć zagrożenia pojawiające się przed samochodem za którym jedziesz, zwłaszcza jeśli to akurat ciężarówka, zza której nic nie widać? W Infiniti to możliwe. Pokażemy Ci to na przykładzie Infiniti Q30 – miejskiego samochodu kompaktowego klasy premium, który poza ostrzeganiem przed kolizjami, oferuje także inne systemy wykrywania “niewidzialnych” zagrożeń.

Ostrzeganie przed kolizjami z przodu (FCW – Forward Collision Warning)

Ten system monitoruje sytuację przed Tobą. Jeśli zanadto zbliżysz się do pojazdu jadącego z przodu, ostrzeże Cię alarmem wizualnym i dźwiękowym. A jeśli konieczne będzie hamowanie, wypchnie pedał gazu i włączy hamulec. Stanie się tak nawet wtedy, gdy nie będziesz jeszcze widział zagrożenia, np. jeśli samochód jadący przed samochodem za którym jedziesz gwałtownie zacznie hamować. Wtedy system ostrzegania przed kolizjami wykryje to i w porę zareaguje. Obejrzyj poniższy film i przekonaj się jak to działa w praktyce.

Martwe pole – tam też wzrok nie sięga

System ostrzegania przed martwym polem (BSW – Blind Spot Warning) również wykryje coś, czego nie możesz zobaczyć – pojazdy znajdujące się w martwym polu na sąsiednim pasie. Dzięki temu unikniesz bardzo niebezpiecznej kolizji – wyjechania na  samochód, który jest bardzo blisko Twojego. Najpierw włączana jest lampka ostrzegawcza. Następnie, jeśli zaczniesz zjeżdżać na zajęty pas ruchu, uruchomione zostają sygnały dźwiękowe. Na filmie zobaczysz efekt działania systemu ostrzegania o samochodach w martwym polu.

Znaki drogowe pod kontrolą – nie zawsze je widać

Rozpoznawanie znaków drogowych to kolejny system, który ostrzeże Cię przed czymś, czego nie widać. Z pewnością nieraz zdarzyło Ci się podczas jazdy nie zauważyć znaków drogowych. Tyle informacji dociera do nas z drogi, że czasem jest to prawie niemożliwe, zwłaszcza w mieście. No, ale to nie zwalnia nas z konieczności przestrzegania przepisów. System rozpoznawania znaków drogowych TSR (Traffic Sign Recognition) pokaże je na wyświetlaczu i nie przeoczysz już żadnego z nich. Obejrzyj film i zobacz jak działa ten system.

Pin It

KALKULATOR OFERTY FINANSOWEJ

Sprawdź również ofertę
na pozostałe modele

 • Q30

  Samochód kompaktowy klasy premium.
 • QX70

  Budząca szacunek siła dużego crossovera.
 • Q50

  Doskonały technicznie, sportowy sedan.
 • Q60

  Sportowe coupe klasy premium.

Infiniti Q30 1,5d Sport 6MT 5DRRata finansowa netto: 880 zł


Jesteś zainteresowany wybraną ofertą?

Chcesz uzyskać dodatkowe informacje na temat naszej oferty? Wypełnij Formularz, a nasz konsultant skontaktuje sie z Tobą i przedstawi ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb.

Zapytaj o oferte

Powyższa kalkulacja zostanie dołączona automatycznie do Twojego zapytania. Oświadczam, iż zapoznałem się z Informacją zawartą poniżej....więcej oraz wyrażam zgodę na: przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych i statystycznych w celu zapewnienia bezpieczeństwa produktów lub w celu przeprowadzania badań jakości produktów i usług oferowanych przez IP SPÓŁKA Z OGRANICZONA ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA.

ZOBACZ SAMOCHODY DOSTĘPNE OD RĘKI

Podobne wpisy